Witamy we wrześniu! Letni sezon powoli dobiega końca, ale przecież nie przestaniemy planować kolejnych wyjazdów. W zeszłym roku przespaliśmy sezon na dynie, w tym roku postanowiliśmy przygotować się wcześniej i sprawdzić za Was gdzie będziecie mogli wybrać się na farmę dyń.

Czas rozkwitu sezonu na dynie przypada na październik, a właściwie jego końcówkę. W ostatnich latach coraz popularniejsze robią się tak zwane Pumpkin Patch, czyli farmy dyń. Coraz więcej takich miejsc tworzy się również w Polsce. Koniecznie sprawdźcie, gdzie się wybrać, aby poczuć  wyjątkowy jesienny klimat. Dowiecie się również jakie obostrzenia panują na poszczególnych farmach. Nasz post będzie na bieżąco aktualizowany.


Pomysł na jesienny wypad: Farma Dyniowa Pumpkin Farm Warsaw

Jedną z najsłynniejszych farm dyniowych w naszym kraju jest Pumpkin Farm Warsaw w Powsinie pod Warszawą. Oprócz pola z dyniami na farmie można zwiedzić mini zoo, gdzie organizowane jest minidisco, nakarmić niektóre zwierzęta, pobawić się w słomianym labiryncie i dowiedzieć o różnych odmianach dyń podczas pokazu.

W tym roku farma dyniowa czynna jest od 5 września do 31 października w godzinach od 9 do 18.

Wstęp: 20 zł od osoby, dzieci poniżej roku wejdą bezpłatnie.
Kontakt: tel.692992589 lub 506441403 

Pomysł na jesienny wypad: JEdynie

Farma JEdynie znajduje się jednej z podkrakowskiej miejscowości – Wawrzeńczycach. Właściciele specjalizują się w uprawie dyni jadalnych i ozdobnych, ale zajmują się także uprawą innych warzyw. Jeśli chodzi o dynie – w swojej ofercie mają ponad 90 gatunków. 

Adres: Jedynie,  32-125 Wawrzeńczyce 84
Email: jedynie@op.pl

Fot. Facebook JEdynie

Pomysł na jesienny wypad: Dyniowe Love

Ostatnia propozycja to Dyniowe Love z Pomorza. Jeżeli planujecie jesienny wypad nad morze, co serdecznie Wam polecamy – warto zajrzeć do miejscowości Rotmanka. Wszystkich dyniomaniaków farma zaprasza  w każdą sobotę i niedzielę od godziny 10 do 18. Ze względu na sytuację z koronawirusem powiększono teren wokół wiaty, aby było więcej przestrzeni. Specjalnie dla instagramerów spragnionych ciekawych ujęć zostało przygotowane zejście alejką z młodych jabłoni do ogrodu nad stawem, gdzie stworzone zostało specjalne miejsce do zdjęć. Na terenie farmy można również zjeść coś dobrego m.in pizzę z dynią z pieca opalanego drewnem. Przygotowany jest także duży grill.  Na dzieci w dalszym ciągu czeka wielka piaskownica oraz powiększony labirynt z kukurydzy. 

Wstęp: 5 pln
Adres: Dyniowe love, Zaczarowana 60, 83-010 Rotmanka
Kontakt: 502 078 998
Email: lovedyniowe@gmail.com

Planujecie w tym roku wybrać się na pole dyniowe? My na pewno zawitamy pod Krakowów! Spodziewajcie się relacji na Instagramie! Dajcie nam znać czy któraś propozycja Wam się spodobała.


0 komentarzy

Dodaj komentarz