Sezon letni już dobiegł końca. Coraz niższe temperatury przypominają nam, że czas zadbać o nasze domki na kółkach. Z roku na rok obserwujemy powiększające się grono osób zdecydowanych na jesienno – zimowe podróżowanie. W jaki sposób możemy do niego się przygotować?

 
Jeżeli decydujecie się na jesienny lub zimowy wypad za miasto przede wszystkim sprawdźcie, które kempingi czynne są poza sezonem. Jest ich całkiem sporo, ale jednak nie wszystkie pola są przygotowane na chłodniejszy sezon.

W przyczepie, którą chcecie zabrać na wojaże należy przede wszystkim sprawdzić reduktor gazu, węże gazowe, zawory i szczelność całej instalacji. Nie chcemy, żeby podczas podróży zabrakło nam ogrzewania. W sezonie od października do marca polecane jest użycie w butlach czystego propanu, który zapewnia bezawaryjną pracę nawet do minus 35 stopni Celsjusza. Podczas wyjazdu należy na bieżąco kontrolować zawartość gazu w butlach. Jesienią i zimą ubywa go szybciej. W miernik poziomu gazu w butli można zaopatrzyć się w naszym sklepie internetowym.

Zimowe podróżowanie z przyczepą – co należy sprawdzić?

Przed podróżą należy także sprawdzić w przyczepie zespół jezdny, wszystkie połączenia śrubowe, łożyska w kołach, urządzenie najazdowe, instalację elektryczną, stan świateł oraz składane podpory.

Bardzo ważne jest żeby nasze opony, szczególnie ich bieżnik, były w idealnym stanie. Wytarty bieżnik może spowodować znaczne wydłużenie drogi hamowania, a nawet poślizg. Jeżeli nie macie możliwości przeprowadzenia czynności serwisowych we własnym zakresie można to zlecić naszym serwisantom. Doświadczony zespół pomoże w przygotowaniu przyczepy na sezon jesienno – zimowy.

Jesienno – zimowe podróżowanie – wypożyczalnia przyczep kempingowych

Dla miłośników caravaningu, którzy nie posiadają własnej przyczepy kempingowej lub kampera, naprzeciw wychodzą wypożyczalnie. Wybierając się przyczepą z wypożyczalni nie będziemy martwić się o wiele kwestii technicznych. Firmy wypożyczające przyczepy lub kampery zadbają o odpowiednią mieszankę gazu oraz o zapas butli na wyjazd.

Należy pamiętać żeby poinformować obsługę w jaki rejon się wybieracie. Na pewno chętnie podpowiedzą Wam na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyjazdu.

Wypożyczalnie dysponują dodatkowym zimowym wyposażeniem takim jak elektryczne ogrzewanie podłogowe do przyczep, maty antypoślizgowe na wypadek problemów z ruszaniem z miejsca, składane łopaty do śniegu, maty izolacyjne na okna, a nawet małe, poręczne nagrzewnice gazowe do przedsionków. Tak wyposażone pojazdy możecie znaleźć w naszej wypożyczalni.

Podróżowanie poza sezonem ma jeszcze jedną zaletę: ceny wynajmu są bardzo atrakcyjne. Za niewielką kwotę można spędzić dłuższy weekend lub tygodniowy wypad na narty w jednej z naszych sześciu profesjonalnie przygotowanych przyczep kempingowych.

Jeździcie na kempingi jesienią i zimą? Jakie macie doświadczenia z pozasezonowych wypadów z przyczepą kempingową? Podzielcie się z nami!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz