Zawsze początek roku skłania do zrobienia planów. Nowy Rok, nowa ja! Jak przystało na miłośników podróży i karawaningu – podzielimy się z Wami  listą naszych podróżniczych marzeń.

Zima w Tatrach – styczeń / luty

Bukowina Tatrzańska

Sylwestra spędziliśmy w Bukowinie Tatrzańskiej i bardzo chcielibyśmy wrócić tam na kilka dni na ferie. Świetna lokalizacja, blisko doskonałe stoki, baseny termalne. Dla bardziej ekstremalnych przeżyć polecam schronisko Głodówka. Na miejscu jest jednak wiele różnorodnych lokalizacji. Koniecznie trzeba odwiedzić restaurację Schronisko Smaków Magdy Gessler. 

Babskie podróże – marzec

Toruń

Tradycyjnie już, wiosnę mamy zamiar rozpocząć babskim wypadem do jednego z Polskich miast. Zdobywamy z przyjaciółką żartobliwą “koronę województw” i tym razem padło na Toruń. Polecicie jakieś ciekawe miejsca? Takie “must see in Toruń” ? Plus najlepsze jedzenie oczywiście! 

Wiosna w Bieszczadach – kwiecień / maj

W Bieszczadach byliśmy tylko raz i skradły nasze serca. W tym roku planujemy pochodzić po górach, sprawdzić jakie kempingi, poza tym nad Soliną, można tam odwiedzić i co mogą one zaoferować. Wszystko po to, żeby stworzyć miniprzewodnik po karawaningowych Bieszczadach. Może tym razem zobaczymy wiosnę, bo ostatnim razem na Małej Rawce czekały na nas mgły i dość dużo śniegu. 

Lato wszędzie – czerwiec / lipiec / sierpień

Plany na lato mamy bardzo rozbudowane. Nie mamy jeszcze podjętej decyzji, gdzie wybierzemy się na nasz najdłuższy wypad wakacyjny, rozważamy kilka propozycji. 

Finlandia

Podróż do Skandynawii z przyczepą to nasze wielkie marzenie od zawsze. Teraz, kiedy All For Camp ma aż trzy piękne, nowe przyczepy – Dethleffs C’Joy 410Dethleffs C’Joy 460 i Dethleffs C’Joy 480 to marzenie jest na wyciągnięcie ręki. W planach jest przepłynięcie promem do Helsinek, następnie podróż  w kierunku Rovaniemi – trzeba w końcu zobaczyć prawdziwego Mikołaja! Po drodze chcemy zwiedzić Tampere, Vaasa, Turku czy Lahti. Pomysł jest świeży i nie ma pewności, że wypali, ale miejsca są warte zanotowania. Prędzej czy później Skandynawia nas powita!

Austria

W Austrii byliśmy już podczas ostatnich wakacji. Zwiedziliśmy Wiedeń, Hallstatt, Graz, Wolfgangsee i kilka mniejszych miejscowości. Nie mieliśmy jednak szczęścia do pogody i koniecznie chcemy tam wrócić. Tym razem planujemy odwiedzić Soelden i Aqua Dome, wjechać na Dachstein czy przejechać się słynną Grossglockner Hochalpenstrasse. 

Malta

Jeśli nasze karawaningowe podróże nie wypalą pozostanie nam do dyspozycji tylko samolot. Tutaj destynacja też jest już wybrana. W tym roku padło na Maltę. Malta to niewielka wyspa ( a właściwie trzy zamieszkane wyspy). Posiada jednak bardzo bogatą historię. Valletta, czyli stolica Malty, to jedno z najpiękniejszych miejsc warownych w Europie. Mdina, czyli Miasto Ciszy, pierwsza stolica Malty, to z kolei miasto najstarsze, istniejące już w epoce brązu. A lot liniami Wizzair z Katowic trwa niecałe trzy godziny. 

Jesień – wrzesień / październik

Zamość

Padwa północy – tak nazywane jest to piękne miasto ze względu na wyjątkową starówkę zaprojektowaną na planie gwiazdy. Zdecydowanie trzeba je odwiedzić. 

Fot. Agata Dyduch
Fot. Agata Dyduch
Rybnik

Niewielkie miasteczko bardzo blisko aglomeracji śląskiej, czyli naszych rodzinnych stron. Nie ukrywam, że spodobało mi się pokazane w jednym z polskich seriali. Nie zaszkodzi sprawdzić czy jest tak urocze jak było sfilmowane z drona. 

Bożonarodzeniowe jarmarki – listopad / grudzień

Colmar

Największe wrażenie w Colmar robi dzielnica zwana “Małą Wenecją”. Cudownie oświetlone nocą miasteczko Alzacji nadaje się idealnie do zwiedzania w okresie przedświątecznym. Jarmarki rozstawione w całym mieście sprawiają, ze zamienia się ono w świąteczną wioskę. 

Zdjęcie
Budapeszt

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w czasie przedświątecznym w Europie jest Budapeszt. Stolica Węgier kusi nie tylko cudownym klimatem, ale jest też jednym, wielkim uzdrowiskiem termalnym. To idealna propozycja dla tych, którzy chcą się wygrzać w okresie zimowym. 

Zdjęcie

A Wy jakie macie plany podróżnicze na 2019 rok?


0 komentarzy

Dodaj komentarz