Jakie posiadacie przyczepy kempingowe?

Posiadamy 4 przyczepy o różnych wielkościach, wagach, przeznaczone dla różnej ilości osób. Szczegóły znajdują się tutaj.

Czy przyczepy kempingowe są dostępne? 

To najczęściej zadawane pytanie, niemal zawsze pada na samym początku rozmowy klienta z wypożyczalnią. Dobrze na samym początku powiedzieć jaka przyczepa Was interesuje, w jakim terminie, na jaki okres oraz ile osób będzie w niej miało nocować. Nasi doradcy zawsze chętnie podpowiedzą, która z przyczep będzie najkorzystniejsza dla Was i przede wszystkim, która jest dostępna w wybranym przez Was terminie.

Ile kosztuje wynajęcie przyczepy kempingowej?

Cena wynajęcia przyczepy uzależniona od kilku czynników: okresu, w którym chcecie ją wypożyczyć – jak się łatwo domyśleć drożej będzie w tzw. sezonie wysokim, czyli majówka czy wakacje, taniej poza sezonem. Cena zależy także od modelu i wieku przyczepy.  Tutaj znajdziecie nasz cennik.

kemping stojące przyczepu zieleń drzewa

Czy konieczna jest wpłata kaucji na wynajem przyczepy kempingowej?

Jak jest wysokość takiej opłaty?

To bardzo ważne pytanie. Praktycznie wszystkie wypożyczalnie wymagają wpłaty kaucji. Jej wysokość zależy od modelu, który chcecie wynająć, ale przede wszystkim od indywidualnych ustaleń wypożyczalni. Kaucja jest konieczna, ponieważ w razie uszkodzeń powstałych z winy klienta, to właśnie z niej pokrywa się koszty naprawy. Każda uczciwa wypożyczalnia przed wydaniem przyczepy klientowi sporządza protokół, w którym wyraźnie opisuje jakie ewentualne usterki istnieją już w przyczepie. Przegląd robiony jest razem z klientem. Sporządzana jest także dokumentacja fotograficzna. Nie ma więc mowy o późniejszej próbie wyłudzenia kaucji. Zawsze prosimy klientów o zgłoszenie każdego wypadku, uszkodzenia niezwłocznie, jeszcze z podróży. Ma to na celu jak najszybsze ustalenie planu naprawy, wyszukanie koniecznych części do usunięcia uszkodzenia i zorganizowanie pracowników. Zawsze przedstawiamy klientowi pełen kosztorys prac i części koniecznych do wykorzystania podczas remontu. To powinien być standard we wszystkich wypożyczalniach i koniecznie wymagajcie tego od sprzedawców.

Co to jest opłata startowa / opłata za sprzątanie przyczepy kempingowej?

Czy muszę ją uiszczać?

Wiele wypożyczalni stosuje tzw. opłatę startową czy opłatę porządkową. Nie do końca rozumiemy zasadność tej opłaty. To tak jakby w hotelu zapłacić dodatkowo za posprzątanie po Waszym wyjeździe. Naszym zdaniem obowiązkiem wypożyczalni jest przygotowanie przyczepy dla klienta, tak aby mógł on w pełni się cieszyć spędzanym w niej czasem. Przyczepa powinna być zadbana, w pełni wyposażona, gotowa zapewnić spokojny czas. Tak właśnie jest w All For Camp.

Jakie jest wyposażenie przyczepy? Co muszę zabrać ze sobą?

Koniecznie dowiedzcie się, co gwarantuje w ramach wynajmu wypożyczalnia. Czy przyczepy są wyposażone w meble kempingowe, przedsionek, markizę. Czy posiadają podstawowe wyposażenie kuchenne, a może są kompletne i nie będziecie musieli myśleć o niczym. Niektóre wypożyczalnie oferują pościel i ręczniki, czasem klienci wolą zabrać je z domu. Dopytajcie o konieczne przyłącza do wody czy gazu. Dowiedzcie się czy za dodatkową opłatą możecie wzbogacić wyposażenie swojej przyczepy. Jeżeli nie wiecie co zabrać ze sobą w pierwszą podróż z przyczepą koniecznie przeczytajcie nasz artykuł na ten temat.

Jakie są zasady anulowania wynajmu przyczepy?

Życie niestety czasami płata nam figle. W przypadkach losowych, kiedy musicie zmienić termin urlopu koniecznie skontaktujcie się z wypożyczalnią. Jeśli ustalicie inny termin wyjazdu Wasz zadatek będzie nadal aktualny. Jeżeli jednak będziecie chcieli lub musieli zrezygnować całkowicie z wypożyczenia zadatek przepadnie.

Czy muszę płacić zadatek za wynajem przyczepy kempingowej?

Podczas rezerwacji konieczne jest uiszczenie opłaty rezerwacyjnej. Jest ona dla wypożyczalni gwarancją, że nie zablokujecie terminu i na pewno wynajmiecie przyczepę.

Czy mogę zabrać ze sobą zwierzęta na wyjazd?

Nie wszystkie wypożyczalnie godzą się na zwierzęta w przyczepie. Czasami doliczana jest za to dodatkowa opłata, naliczona jako koszt sprzątania po wizycie czworonoga. U nas śmiało możecie zabierać swoje zwierzaki. Nie doliczamy też za to dodatkowych opłat.

Jaka jest dopuszczalna masa przyczepy kempingowej, którą chcę wynająć? 

Czy mogę pociągnąć ją swoim samochodem?

Nie zliczymy ilości rozmów, podczas których zaskakiwaliśmy klienta pytaniem: a jaką masę ma Pańskie auto i jaka jest wpisana w dowodzie dopuszczalna masa całkowita zestawu. Nie dziwi nas to – nie każdy przecież musi wiedzieć, że są w ogóle takie wartości. O co chodzi z masą auta i czy swoim samochodem dacie radę pociągnąć konkretną przyczepę wyjaśniamy w tym artykule.

Czy Wasza przyczepa kempingowa jest ubezpieczona?

To bardzo ważne pytanie. Postarajcie się dowiedzieć jakie pakiety posiada wypożyczalnia. Nasze przyczepy z 2019 roku czyli Dethleffs mają pełen pakiet ubezpieczeń czyli OC, AC oraz NW. Pozostałe przyczepy posiadają ubezpieczenie OC.

Czy jest minimalny czas wynajmu przyczepy kempingowej?

Wypożyczalnie, tak samo jak hotele czy pensjonaty, często określają najkrótszy czas na jaki musicie wypożyczyć przyczepę. Wiąże się to z opłacalnością takiego wynajmu – posprzątać i zdezynfekować przyczepę musimy po każdym kliencie. W All For Camp w sezonie minimalny czas wynajmu to 3 dni. Poza sezonem nie ma takich ograniczeń.

Czy ktoś nas przeszkoli z obsługi przyczepy?

Mamy świadomość, że możecie jechać pierwszy raz z przyczepą. Mamy świadomość, że każda przyczepa jest inna. Dlatego zawsze obsługa wypożyczalni powinna pokazać Wam działanie wszystkich układów, sposób podpięcia przyczepy itp. Upominajcie się o to!

Chcę zabrać ze sobą rower – mogę? Czy przewiozę go w przyczepie kempingowej?

Rower! Zawsze! W przyczepie? Nigdy! To niebezpieczny i bardzo zły pomysł. Przyczepy wyposażone są w bagażniki na rowery lub w bagażniki na hak. Jeżeli kiedyś będziecie mieli swoją przyczepę również nie ryzykujcie przewożąc rower wewnątrz. Możecie kupić świetnej jakości bagażnik w dobrej cenie. Nie warto ryzykować uszkodzeń wartych dużo więcej.

Masz jeszcze jakieś pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie pomożemy