Camping Stilo to rodzinne pole namiotowe założone w 1988 roku. Camping położony jest w niewielkiej nadmorskiej miejscowości o nazwie Osetnik (potoczna nazwa miejscowości to Stilo). Znajduje się tutaj latarnia morska wybudowana w 1906 roku o takiej samej nazwie. Camping Stilo to idealne miejsce dla osób szukających wypoczynku nad morzem, z dala od tłumów ludzi i hałasu.

Pole namiotowe – Stilo – położone jest w odległości 3 km na północ od wsi Sasino, pomiędzy łańcuchem wydm nadmorskich od strony północnej, a małą rzeczką o nazwie Chełst od strony południowej.

Kemping znajduje się:

  • od plaży w Sasinie – 1,5 km,
  • od plaży w Lubiatowie – 8 km,
  • od plaży w Łebie – 10 km.

Teren ma ok. 1 ha. Jest osłonięty od północy i wschodu lasami. Na najwyższej wydmie w pobliżu pola namiotowego znajduje się latarnia morska Stilo.

Od drugiej strony kemping odgradza niewielka rzeczka Chełst. Nie sprawdziliśmy tego, ale podobno płynąc w kierunku zachodnim 4 km, dopływa się do jeziora Sarbsko, a dalej kanałem Łebskim do portu w Łebie.

Pole jest wyposażone w:

  • toalety – męskie i damskie oraz dla inwalidów, połączone z biologiczną oczyszczalnią ścieków,
  • prysznice – zimne i ciepłe, ale ciepła woda jest dodatkowo płatna
  • umywalki,
  • pralnie z automatyczną pralką,
  • stanowiska dla przyczep kempingowych z prądem,
  • sklepik,
  • bar.

Aktualny cennik opłat za pobyt na polu namiotowym znajdziecie tutaj!

Osetnik leży 12 kilometrów od Łeby. Jest to w zasadzie kolonia, w której nawet w szczycie sezonu jest pustawo. Stilo, jak potocznie się nazywa, to dawna wioska rybacka. Największą jej atrakcją jest to, że na ma tam atrakcji.

Niewątpliwym atutem tego miejsca położonego na Wybrzeżu Słowińskim  jest pusta plaża. Bez problemu można znaleźć na niej miejsce, w którym nie spotkamy ani jednego turysty.

Jedyną atrakcją Osetnika jest stara latarnia morska Stilo, uważana za jedną z najpiękniejszym na polskim wybrzeżu. Jest to jedna z trzech na świecie, a dwóch w Polsce, latarni zbudowanych w całości z metalu (
drugą jest Latarnia Morska Jastarnia ).

Powstała ze stopu stali z węglem, połączona jest nitami i uszczelniona ołowiem. Oparta na szesnastokątnym fundamencie. W pobliżu latarni, 150 metrów od morza, znajdują się ruiny dawnego nautofonu, czyli buczka mgłowego, który nadawał sygnał dźwiękowy statkom w czasie mgły. Zbudowano go w połowie lat pięćdziesiątych, a rozebranego w połowie lat osiemdziesiątych. Na plaży znajduje się fundament starego nautofonu.

Kemping otoczony jest pięknym lasem sosnowym. Roślinność dodaje uroku drodze na plaże, na którą można się dostać spacerem lub świetnie przygotowaną ścieżką rowerową.

Niewątpliwie ogromnym plusem kempingu są bardzo mili właściciele, pomocni w każdej dziedzinie. Kolejnym jest cisza panująca w okolicy kempingu oraz piękne otoczenie. Na pięknym, wiekowym buku, który jest pomnikiem przyrody właściciele przygotowali wielką atrakcję dla dzieci: pozawieszali liny, huśtawki, drabinki – zabawa na wiele godzin gwarantowana. Jest też klasyczny plac zabaw.

Oczywiście, jak to na mniejszym polu namiotowym, pewnie znalazłoby się kilka drobiazgów do poprawienia. Minusem jest na pewno brak ciepłej wody w zlewach do mycia naczyń. Myślę, że można to poprawić. My byliśmy tutaj przed sezonem, być może wszystkie niedociągnięcia będą naprawione i infrastruktura będzie idealnie przygotowana na lato.

Dane kontaktowe:

CAMPING STILO
20 STILO, 84-210
TEL. +48 669-660-479
EMAIL: KONTAKT@CAMPINGSTILO.PL
WWW: CAMPINGSTILO.PL


0 komentarzy

Dodaj komentarz